Eldöntöttük, hogy ebben az évben igyekszünk minél többször kikapcsolódni, közösségben lenni és ismerkedni más vesebetegekkel, ezért „szezonnyitóként” március 15-re interaktív városnézést terveztünk.
Kicsi, de annál lelkesebb csapatunk a Déri Múzeum előtt találkozott. Az összetétel vegyes volt, mert dializált, transzplantált és ambulancián kezelt tagjainkból egyaránt jelen voltak. Ennek egyrészt azért örültünk, mert személyes tapasztalatcserékre is lehetőség volt, valamint azért is, mert az új tagjaink is részt vettek és beilleszkedhettek kis közösségünkbe.
Külön öröm és meglepetés volt, hogy a Dialízis Centrum főnővére is velünk tartott.
A napot a Déri Múzeum megtekintésével kezdtük, majd onnan indítva sétánkat egy interaktív városnézésen vettünk részt. A debreceni Tourinform iroda Kaland-Játék dobozkája volt a segítségünkre ebben.
A városnézés során híres írók, költők utáni „nyomozással” rekonstruálni kellett egy történetet. A szálak „kibogozása” során felfedezhettük Debrecen kulturális és történelmi emlékhelyeit.
Csapatunk egyik tagja azzal lett megbízva, hogy a fontos épületekről, helyszínekről információkkal lásson el bennünket, egy másik a hozzájuk kötődő feladatok megoldásáról gondoskodott és volt, aki az írók, költők debreceni ténykedéseit próbálta nyomon követni. A Debreceni Irodalom Házában megtekintettük az Álmodó magyarok – Történetek Debrecen irodalmából című kiállítást, amely a város irodalmi múltját ismertette meg velünk.
A legjelentősebb belvárosi épületek (Nagytemplom, Református Kollégium) után, felkerestük azt a helyet, ahol az a városi társulat működött, amiben Petőfi Sándor és Arany János is játszott.
Majd meglátogattuk a Szent Anna Székesegyházat, ahol Petőfi fiát keresztelték.
Bár a többség Debrecenben lakik, mégis tudtunk újat tanulni. Ez a vidám városnézés bővítette ismereteinket, mozogtunk, kikapcsolódtunk általa és tagjainkat is közelebb hozta egymáshoz.